Nedeľa ráno #33

O hrdosti.

Skúmať samého seba patrí medzi moje tajné záľuby. Sám sebe a svojej osobnosti dávam časťo check od iných ľudí. Vždy sú tí ľudia v pozícií, že odomňa nič nechcú, no zároveň sú ochotní mi pomôcť. Títo ľudia mi dávajú zrkadlo. Jedno z nich veľmi dávno bolo o tom, že idem životom veľmi netradičnou cestou. Dospel som veľmi skoro. Dospel som sám. Dospel som bez mojich rodičov. Nikto ma neposlal. Nenútil. Neučil. Nikto ma neviedol. Učil som sa sám. Jeden pútavý príbeh, ktorý som počul veľmi dávno bol o kráľovi.

Gesto kráľov

Muž urazil kráľa. Kráľ mu na oplátku ponúkol svoju korunu.

Ticho

Naučil som sa mlčať. Ticho je jedno z najlepších vecí, ktoré robím hneď po moderovaní a rozprávaní. Ver mi. Keď si so mnou a som ticho, nemusíš mať pocit, že so mnou stále treba hovoriť. Buď proste ticho. Vedieť sedieť ticho 2 hodiny je niekedy ten najlepšie strávený spoločný čas. A je to umenie. Mlčať je vec cviku. Vec kontroly. Vec mysle. Činnosť, na ktorú treba gule, sebavedomie a sebakontrolu. Sebakontrola je moc.

Hrdosť

Som hrdý. Naučím to aj svojho syna. Hrdosť je znakom vyspelosti, civilizovanosti, sebavedomia a poznania samého seba. Svojej hodnoty. Preto viem, že mi hrdosť dokáže pomôcť pri ťažkých rozhodnutiach o mojej budúcnosti. Moju budúcnosť tvoria rozhodnutia dneška. Preto, ak je potrebné sa hrdo rozhodnúť,aby som dnes pre niekoho bol idiot no pre seba v budúcnosti kráľom, budiš. Budem kráľom.

Dnes je 22. August 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #33.

239 slov

Citát na záver

„To, čoho sa mocne držíš vo svete svojich myšlienok, ťa urobí buď pouličným žobrákom alebo veľkým kráľom.“ —  Sri Chinmoy indický spisovateľ a guru 1931 – 2007

Ostaňme v kontakte