Nedeľa ráno #32

Dnes o KRÁSE.

Takto. Na úvod. Sám nie som dokonalý. Nemám postavu ako antické sochy. Rovnako mám veĺký nos. Veľké uši. Krivé zuby. Oči blízko pri sebe. Nohy do Ó a podobne. Nikdy by ma ale nenapadlo zakazovať alebo haniť súťaže krásy, magazíny plné pekných ĺudí, či útočiť na niekoho, kto vyzerá lepšie ako ja.

Menejcennosť

Vytvárajú vo mne pocit menejcennosti chalani, ktorí majú lepšie postavy ako ja a su krajší? NIE NEVYTVÁRAJÚ. Pekne si sa opuscil. To je čo?!?!?! Rozumiem rôznym chorobám ako bulímia, anorexia a celkovo ochoreniam príjmu potravy. Chápem aj psychickým ťažkostiam mladých dievčat. Ale ešte raz. Nie je riešenie zakazovať programy ako MISS. To nie je odpoveď. Odpoveď je, aby rodičia sa venovali svojim deťom a vysvetlovali im, učili ich a pomáhali im chápať svet, nájsť sa v ňom a nemať psychické problémy. Eliminovať riziká vzniku týhto chorôb ako aj viesť ich k zdravému sebavedomiu, schopnosti uvažovať a rozlišovať. Vedieť sa vo svete pohybovať. Toto treba riešiť. Nie to, či MISS je alebo nie je.

MISS

Sám som moderoval, moderujem a budem moderovať projekty ako MISS. Why not? Pozerá to množstvo ľudí. Veľa ľuďom to rovnako zmení život a živý ich to. Sú to programy či projekty ktoré rovnako aj rozvíjajú a ponúkajú možnosť zažiť pekné momenty v živote mladým babám. Nejdem tu rozoberať celú fashion industry ani to či to je ok alebo nie. Jednoducho krása vychádza z toho čo sa ľuďom páči. Nepáčia sa ti MISSky? Okay. Nemusíš to predsa pozerať. Veď je to program v telke. Ja tiež nepozerám Senzus. A nejdem im písať: Nevysielajte to.

A baby, čo toto čítate. Robte prosím všetko pre to, aby ste boli ZDRAVÉ!!!!! psychicky aj fyzicky. KRÁSA pride za ruku so ZDRAVÍM.

BYŤ ZDRAVÝ ZNAMENÁ BYŤ KRÁSNY.

322 slov

Citát na záver

„Dobro je syntéza pravdy, krásy, sebestačnosti, dokonalosti a naplnenia.“ —  Platón klasický grécky filozof -427 – -347 pred n. l.

Ostaňme v kontakte