Nedeľa ráno #30

Najhorší týždeň môjho života. To čo sa mi odohralo v živote, budem časom hodnotiť ako buď to najlepšie alebo najhoršie čo sa mi mohlo stať. Zatiaľ to vyzerá dobre, pretože momentálne to dobré nie je.

No a preto píšem až teraz. Nebudem písať pozitívnu vec, keď som v sračkách. TAK POĎME NA TOOOOO!

To podstatné

Dnes to bude o tom podstatnom. O láske.

Prišiel som totiž na to, že všetky naše životné rozhodnutie podliehaju láske a stavu, ktorý nám buď chýba, chceme ho mať, alebo si ho chceme udržať. Ako to myslím? Napríklad tak, že človek dokáže vydržať aj nemožné pre niekoho o kom je vnútorne presvedčený, že za to stojí. A že ho miluje. Dokáže dlhodobo, roky, dni, mesiace, hodiny trpieť len kvôli pocitu, že život môže dávať zmysel. Môže byť aj dobrý, správny, hrdinský, veľkolepý a zmysluplný. Že život s niekým je viac ako život bez nikoho. Sme tu, zrodení na to, aby sme žili v páre. Nie osamote. A radšej sme ochotný podstúpiť potupné situácie, trápenie, sklamanie, bolesť, slzy a podobne, len aby sme sa presvedčili o tom, že sme to skúsili a dali tomu nádej. Dali nádej sami sebe. Dali nádej sebe, že je tu predsa niekto ku komu patríme. Skúsili sme. A… A vyšlo!

Daň

Všetko má svoju cenu. Asi aj láska. Aj keď tomu stále neverím, že niečo tak krásne musí mať protipól. Protipólom myslím daň, za super vzťah. Nuž, asi má. Ale na to srať. Lebo pozerať na svet spôsobom, že bráško toto mi percentuále nevychádza ako výhodné, je hlúposť. To robia špekulanti. A ešte som nikdy nepočul, že by takýto špekulant bol úspešný. NIKDY.

Preto, buď prosím ťa ten, kto dokáže svietiť ostatným, dokáže milovať, a mať rád svet aj s chybami. Bude učiť ostatných, že láska k životu, ľuďom a svetu je to podstatné. Svet potrebuje takýchto ľudí.

327 slov

Citát na záver

„Život bez lásky nie je život. Je to len cesta samoty a smútku ktorá vedie k smrti.“ Neznámy autor

Ostaňme v kontakte