Nedeľa ráno #27

Minulú Nedeľu ráno som dostal veľa pekných reakcií, za čo v skutku ďakujem. Potešilo ma, že tento môj blog niekto číta. Prd potešilo! MEGA veľmi ma to teší!

Dnes o konfliktoch.

Aktuálna témička, že? No pekne poporiadku. Najprv si Ťa pekne zohrejem, poviem Ti čo mám nové za uplynulý týždeň. Berme to ako rutinnú hygienu. Máme nový stôl a stoličky. Bol som na degustačnej večeri v Riverbank Restaurant Bratislava, ktorú nám pripravil sám Jaroslav Žídek (hej, ten z Áno šéfe!) no a taký malý 5min vlog si môžeš kuknúť na mojom IG. Je tam o ustriciach a veľa pekného jedla. Ďalej. Leo má prvý zub. Skôr zúbok. Dole. Malinký. Najsilnejšia udalosť uplynulých dní. Veľmi sa z toho tešíme.

Ak tomu nečelíte, nemôžete to zmeniť.

Mám aj ja zopár nedoriešených vecí. Tieto konflikty sú vlastne v mojom svete uzavreté a mám jasno, akurát, že konflikt je vždy o dvoch. A teda pokiaľ to nie je skutočne na oboch stranách vysporiadané, tak konflikt stále žije. Musím sa priznať, že posledný rok ma zmenil, a ja cítim potrebu urovnať si všetky veci v živote. Nazvyme to duševná obroda. Preto dnes o konfliktoch.

Pomohol som si mojim kamošom Richom Willkersonom Jr. Ten to celkom pekne zhrnul a vlastne ja tieto jeho myšlienky len posúvam ďalej, lebo lepšie som nevymyslel, a doplniť nemám čo. Lebo to napísal výstižne. Tri trefné myšlienky o konfliktoch a ako ich riešiť.

1. Nevyhýbajte sa tomu, vyriešte to!

2. Vyriešený konflikt vás robí silnejším. Nevyriešený konflikt vás robí toxickým.

3. Poukázať na problém, opísať riešenie, zdôrazniť dôvod, objasniť naliehavosť.

277 slov

Dnes je 27. Júl 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #27, ktorú som stihol napísať včas.

Citát na záver

„Konfliktu sa nedá vyhnúť, zmierenia je možné dosiahnuť.“ – Rich Willkerson Jr., pastor, USA

Ostaňme v kontakte