Nedeľa ráno #26 aka Sme v POLOvici

Dnes o tom, že všetko je falošné, pokiaľ to nepríde prirodzene.

Pozeral som jeden dokument. Celkom náhodne na HBO. Išiel včera a s mojim bráchom nás pohltil od prvej minúty.

FAKE FAMOUS. Ak si nepozrel trailer, tak si pozri. Dopredu Ti rovno vravím, že nie som z tých, ktorí si na tom idú. No zároveň som čoraz viac presvedčený, že toto je naša budúcnosť. Vysvetlím prečo.

Instagram

Médium. Platforma. Kamoš. Dennodenný spoločník. Vizitka. Profil. Pracovný nástroj. Tablo. Galéria. Denník. Memoár. Súkromie. Návyk. Zlozvyk. Sebaláska. Flirt. Narcizmus. Hobby. Monetizácia. Reklama. Marketing. PR. Peniaze. Práca. Živobytie. Kariéra. Životný štýl. Úspech. Krása. Tutorial. Stories. Post. Feed. Reels. Fotka. Selfie. Like. Comment. Share. Póza. Faloš. Sláva. Instagram.

Teraz nebudem písať kritiku k filmu. Budem písať o tom, prečo všetko čo nepríde prirodzene do tvojho života je falošné. Hej. Myslím si to. A zároveň gratulujem a úprimne závidím všetkým, ktorí napriek  tomu, že reálne nevedia ponúknuť svetu hodnotnú činnosť, vedia zarobiť 1000x toľko čo ja. Lebo taká je pravda. A ja prichádzam na to, že vlastne nie oni, ale ja robím chybu. Žijeme v dobe, kedy je všetkým jedno, ako si prišiel k peniazom, sláve či vlastne čo ťa preslávilo. Čím si sa zapísal do povedomia ostatných. Je to fuk. Predvčerom som sedel na káve s chlapom čo sedel za lúpežné prepadnutie. Denne sa pracovne stýkam s DPH-áčkarmi. Reštaurácie na Slovensku vlastnia ľudia ktorí nevedia uvariť vývar. A?

Nikoho to neserie, bráško

Uvedomil som si, že je všetkým jedno, či si bol na farme, či máš umelé kozy, či skutočne nevieš povedať súvislú vetu s dvomi čiarkami, či vieš alebo nevieš hovoriť na dav, či máš marketingové cítenie, či si vierohodná osoba, či si osobnosť, ktorá má čo povedať či ponúknuť svetu. Je im to všetkým jedno. Bolo. Je. Bude. Pretože sa všetci zameriavame len na seba. Aby sme my boli tí, ktorí neprehrali, ktorí sa majú super, ktorím sa darí a nikdy nezakopli. A teda, si pomáhame ako vieme. Myslím tým, pomáhame len samy sebe. Pomáhame si čímkoľvek sa dá na ceste k vnútornému uspokojeniu. Instagram? Davaj het! Vytvorím dojem o sebe, že som relevantný. Je to klam? Áno je. Je to falošné? Ťažko povedať, ale asi áno. Prišlo mi to do života prirodzene na základe úspechov v reálnom svete a pretavil som to do digitalu? Nie, neprišlo. Vadí to niekomu? Nikoho to nesere bráško.

Ak môžeš, vyťaž z Instagramu všetko čo môžeš. Pretože je to hra, kde sa klame. A klamú všetci.

411 slov

Dnes je 20. Jún 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #26.

Citát na záver

„Kto obchoduje s klamstvom, platí pravdou.“ —  Vietnamské príslovie

Ostaňme v kontakte