Nedeľa ráno #25

Dnes o tom, že všetko je len obdobie.

Rozprávam sa s ľuďmi. Nečakané, ale počkaj pointu. Veľa z nich mi hovorí ako vlastne ten neščasný minulý rok bol k niečomu dobrý. Niekto hovorí o tom, že oddýchol od toho zhonu. Niekto o tom, že si konečne upratal v živote. Niekto o tom, že si začal vážiť viac svoj čas a ako s ním narába a pod… Čo je zaujímavé je, že mi to hovoria ľudia až po tom, čo preberieme to, čo všetko ten rok zobral, zkazil, zničil. Áno. Tiež ma rozbil. Čo však som si rovnako všimol je, že mi to zmenilo ponímanie problémov voči času.

Len obdobie

Ja ti to mám tak, že doposial som fungoval ako ročné obdobie. V lete sa mi darilo vždy najviac, všetko kvitlo, prosperovalo, hýbalo sa a rástlo. V zime som bol viac doma fokusovaný na relas a rodinu. V princípe. Taká štandardná sinusoida života. A tak som si to nejak osvojil a žijem s tým. Viem, že zimu musím nejak prežiť a robiť si ju čo najkrajšou, lebo ma nebaví, a biznisovo to je tiež viac menej o strese a nie o radosti z práce. Leto je moje. Každý rok. Každý rok cez leto mám každý týždeň niečo čo ma posúva, rastiem, robím niečo zaujímavé, niečo nové, som niekde, kde je pekne, cítim sa výnimočne, vybrujem na úplne inej úrovni, ako kedykoľvek cez rok. Zároveň mám narodeniny, meniny, koniec školského roka, dovolenka, voda, eventy, outdoor, príroda, na vzduchu, krátke tričko, biele tenisky, Lea nosí sukne.

Mega si to užívam. Vtedy je moja sinusoida na vrchole. A v septembri si začínam uvedomovať, že príde zima. Že to opať musím len nejako prežiť.

A teraz bod zlomu. Je to o tom, čo chceš ty v súlade s tvojim životným rytmom. Ja chcem makať a mať sa super, ako v lete. Lenže, leto by som nedal bez toho, aby som v zime po ňom tak túžil. Nastavil som sa tak, že aj po zime viem túžiť, pripravím si veci čo sú na nej krásne, dobré, čo chcem, čo ma bavia a čo ma urobia šťastným. Idem tomu kúsok viac oproti. Viem, že to je len obdobie. Viem, že každé obdobie v živote má začiatok a koniec. Aj to na hovno má svoj koniec. Niekedy trvá rok a pol a niekedy len mesiac. Ale má svoj koniec. Záleží len na tom, čo všetko som ochotný urobiť pre to, aby to koniec malo, čo najskôr a aký koniec to bude mať.

Dnes je 13. Júna 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #25.

424 slov

Citát na záver

„Životná múdrosť je dopúšťať sa v každom období života len tých omylov, ktoré sú v súlade s vekom.“ Pablo Picasso španielsky maliar, sochár, grafik, keramik a scénograf 1881 – 1973

Ostaňme v kontakte