Nedeľa ráno #22

Dnes o tom, že menej je viac. Len to treba robiť efektívne.

Ambasádorujem už 5 rokov. Ročne urobím cca 100-120 aktivít pre ľudí na Slovensku. Urobil som zhruba 350 degustácií. Neviem či to je veľa alebo málo v porovnaní s ostatnými, lebo vlastne nikto podobný tu nie je. Nikto s rovnakou náplňou ako mám ja. A preto je to výnimočná pozícia, ktorá nemá jasnú stratégiu, taktiku a vlastne to je na nej to dobré a dôležité.

Vždy som sa snažil na maximum rozmýšľať o všetkom čo robím tak, aby to bolo:
  1. Profi
  2. Nehanbil som sa za to
  3. Bolo to také, aké to má byť
  4. Bolo to také, aké to vidím vo svojej hlave
  5. Bolo to popiči, v topke, prekvapivé, našlapané, jedinečné, zaujímavé…

No a vlastne týchto krásnych,fantastických, dychberúcich 5 bodov je úplne napiču, pokiaľ sa zameriavaš len na ne. (Toto je dnes posledný vulgár v tomto texte.)

Robím to tak od svojích 20tich. Vždy som totiž chcel byť profi, nehanbiť sa za to kto som, ako vyzerám a čo robím. Vždy som chcel, aby veci boli správne a hodnotné, vždy som mal alebo aspoň tušil ako chcem, aby veci boli a vyzerali na základe mojej predstavy, a vždy som si zakladal na tom, že všetko čo urobím, čo vytvorím musí, opakujem MUSÍ byť ppč. Fajne ma zožulo. Ono to znie krásne a vlastne to aj je super. Len to treba vedieť… robiť efektívne. Lebo toľko energie koľko vkladáš do danej veci sa v tej veci aj odzrkadlia. No zároveň ti neostane nič na tak prosté veci ako je pokoj, vnútorný kľud, dobrá energia, deň bez stresu… A preto je nesmierne dôležité naučiť sa pravidlo MENEJ JE VIAC. Robiť veci v čase tak, aby nasledovala spokojnosť, radosť z úspechu a aj pocit hrdosti no nezničiť sa pri tom. Nedávať si zbytočne veľké ciele. Pretože aj keď to dáš, čo potom? Je potrebné si uvedomiť, že všetko má svoju cenu. A všetko niečo stojí. Zaplatíš. Je len na teba akú cenu.

Prečo menej je viac?

Pretože život nie je len práca. Život vlastne nie je práca. Život je život a práca je práca. Nezabudni žiť pri toľkej práci. Keď sa tvoja práca stane tvojim životom – je problém. Keď sa stane tvoja práca tvojím hobby – je to výhra. Keď sa tvoje hobby stane tvojím živobytím – tak si vyhral v živote.

A ja ti budem tlieskať. Budeš inšpirovať mňa ako aj kopu iných.

Dnes je 23. Máj 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #22.

463 slov

Citát na záver

„Ak A znamená v živote úspech, potom A = x + y + z. Práca je x, zábava je y a z znamená držať hubu.“ —  Albert Einstein nemecko-americký fyzik a zakladateľ teórie relativity

Citát na záver 2

„Život nie je práca: neprestajná práca ohlupuje.“ —  Charles de Gaulle 18. prezident Francúzskej republiky 

Ostaňme v kontakte