Nedeľa ráno #20

Dnes o vzťahoch a…

Na úvod je potrebné napísať, že si na vzťahoch zakladám. Je to pre mňa dôležité. Na druhú stranu rovnako cítim, že bez množstva ľudí sa cítim lepšie. To je celkom pekná schýza, že? Myslím ale, že to máme takto nejako viacerí.

Poďme si to rozobrať. Mám rád ľudí, ba dokonca ich podvedome vyhľadávam a potrebujem socializáciu. Avšak po  5 rokoch v Pernode (Pernod-ricard.com) som tak presocializovaný, že byť na párty a ticho sa len pozerať je moja pasia. Naučil som sa prispôsobovať sa tomu, s kým som, kde som, a aká je moja rola. Bolo to potrebné kvôli mojej práci a zároveň výborná škola psychológie správania sa ľudí v spoločnosti. Neskutočné veci som videl. Človek žasne, ako sa ľudia dokážu prejavovať, keď sa nekontrolujú. Ale o tom nabudúce.

Selektujem vzťahy
  1. rodina
  2. priateľ
  3. kamarát
  4. známy
  5. viem, že žije
  6. počul som, že žije
  7. neviem

Predpokladám, že si hneď vyhodnotil, že to je povrchné a neviem aké. Túto selekciu ale máme všetci. Robíme ju automaticky poďla toho, čo očakávame od vzťahu, čo potrebujeme od daného človeka a ako veľmi závislý sme na rozhodnutiach tohto človeka. Takisto vyhodnocujeme aj to, či je vzťah s týmto človekom potrebný a  či nám môže priniesť nejaký benefit. Je to falošné? Pozri sa ako sa správaš k svojmu partnerovi a ako sa správaš ku servírke v cudzom meste. Je to prirodzené. Je to nevyhnutné. Je to ako to je. Ja som to nenastavil, ver mi. Keby som to nastavoval ja, tak by som urobil 2 selekcie:

  1. blízky
  2. tiež človek ako ja

Ale to zachádzame do riešenia problémov celého sveta a jeho nastavenia. Prečo o tom píšem? Lebo si dlho všímam ako vzťahy chradnú. Tie čo fungovali sa rozpadli, to čo platilo už neplatí. Táto situácia zanechala stopy. Veľa rodinných, priateľských, kamarátskych alebo aj iných vzťahov pokulháva. Nejak sa to proste nakopilo, stalo a už je tomu tak. Čo s tým?

Môj otec

Jedného dňa prišiel z práce môj otec, ešte som býval s našimi, a pri príležitosti nejakej operatívnej/zbytočnej/bežnej zvady z neho vypadlo: “Všetko je o komunikácii.” A to je aj celé riešenie problematiky vzťahov. Tu to aj utnem. Pretože, všetko ostatné už vieš. A možno si aj vedel predtým. Tak len pre opakovanie. A aj preto, že dnes je Deň Matiek. Tak bež kupiť bukrétu a choď  za mamou.

Dnes je 9. Máj 2021, je Deň Matiek, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #20.

425 slov

Citát na záver

Vzťahy sú len také silné, koľko pozornosti im dávaš. Neznámy autor, pravdepodobne niekto z môjho okolia.

Ostaňme v kontakte