Nedeľa ráno #19

Dnes o sile slova, otázkach a energii.

Počas mojich moderátorských/leaderských/tvorcovských rokov, som si všimol pár vecí, ktoré mi vždy vyšli a oddelili mňa od ostatných. Respektíve, aspoň to tak vnímam ja.

  1. Vchádzaj do dverí vždy s úsmevom a dobrou energiou. Povie o tebe viac než 1000 slov. A pravdepodobne tebe sa podarí niečo, čo ostatným nie. (na 90% mali kyslí ksicht)
  2. Hovoriť sebaiste, dôrazne a zrozumiteľne sa zdá jednoduché a preto je to tak náročné. Trénuj si to pri každej príležitosti. Osvojíš si to.
  3. Jediný spôsob, ako sa učiť, je pýtať sa. “Ten, kto položí otázku, zostáva bláznom len päť minút.” Kto sa nepýta, zostáva bláznom navždy. “ Čínske príslovie, ktoré treba oprášiť.
  4. Otázky odhalia každého zámery. Kladieš otázku: “Ako zvýšim svoj príjem?” alebo sa radšej spýtaš lepšiu otázku: „Ako maximalizujem svoj vplyv?“ Porozmýšľaj nad tým.
  5. Možno práve teraz nevieš odpoveď na všetky otázky, ale nemalo by ti to zabrániť o niečo sa dnes pokúsiť. Aj tak sa drvivá väčšina podstatných životných otázok vyrieši sama.
  6. Pokiaľ nemáš svoj deň, neznamená to, že svojou energiou a tým, že chceš, nedokážeš docieliť čo potrebuješ.
  7. O energii. Nálada, pocity či počasie sú veci, ktoré zvládnuť dokážeš. Čo však neojexxš je únava. Pokiaľ si nevyspatý, unavený, zničený, ver, že to ľudia uvidia skôr, než otvoríš ústa. A keď si mimo, veľa toho nenamútiš.
  8. Vedieť hrať hru je vraj v biznise nutné. Ja ju hrám čo najčistejšie. Vďaka tomu mám super spánok a nikomu nič nedlžím. Okrem banky. 
  9. Slovo chlapa. Jediný rozdiel medzi chlapcom a chlapom je jeho slovo.

207 slov

Dnes je 2. Máj 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #19.

Citát na záver

Keď chlapec dokáže dodržať tú najprincipiálnejšiu vec a zároveň to jediné čo má, stáva sa chlapom. Veľa mužov preto ostáva celý život chlapcami. Polo, 2 roky dozadu, keď ma chlapci zapálili. 

Ostaňme v kontakte