Nedeľa ráno #18

Dnes o tom, prečo si myslím, že by si každý mal nájsť svoju polovicu.

Som manžel ženy, ktorú poznám 11,5 roka. 11 rokov spolu chodíme, z toho skoro 2 roky sme manželia. Bývame spolu 5 rokov. 5 mesiacov máme syna. Mesiac bývame v našom vlastnom. Taká je číselná bilancia nášho vzťahu. To len na úvod pre milovníkov čísel. Každopádne, na zákalde tohto, môžem povedať, že byť sám je svieže. Ale skutočná frajerina pre chlapov je mať fungujúcu rodinu. To je ten najväčší level frajerácie. Aspoň pre mňa. Ja to tak vidím a cítim celý život. Videl som veľa úspešných mužov počas môjho dospievania.

Rodina

Aj keď každý máme svoje chyby a ja tiež nie som dokonalý, posledných pár rokov sa o tomto presvedčujem čoraz viac. Rodina je základná bunka spoločnosti.

Každý by si mal nájsť niekoho s kým napriek všetkému bude chcieť zostárnuť. Totiž, stárnuť sám môže vyzerať cool a omladzujúco, no vo finále, keď ti bude treba pomôcť z postele alebo natrieť chrbátik každý večer, lebo sa ledva vystrieš, bude ti to chýbať.

Máme rôzne životy. Rôzne životné cesty. Rôzne pohľady na život. Rôzne životné skúsenosti, šrámy na duši, bolesti, trápenia. Rôzne príbehy a najčudnejšie kombinácie osobností, ktorými sa stávame a ktorým čelíme. No na konci dňa, na sklonku života, sme ochotní zaplatiť čokoľvek za kúsok lásky, pozornosti a takej tej bežnej praobyčajnej pomoci.

Ja som si svoju polovicu našiel. Všetko čo nemám, neviem, nerobím, nerozumiem, nevládzem, nedokážem, dokáže ona.

Mal som to šťastie. Boh na mňa dáva pozor. Ukazuje mi cestu. Život s niekým v láske je cesta.

271 slov

Dnes je 25.4.2021, meniny má Marek, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #18.

Citát na záver

Čítanie z knihy Kazateľ 4,9-12

Dvaja sú na tom lepšie ako sám človek: za svoju námahu môžu dostať väčšiu odmenu, a keď padnú, jeden zdvihne druhého. Beda však samému, keď padne! Nemá pri sebe druha, čo by ho zodvihol. Aj sa (lepšie) zahrejú, ak dvaja ležia spolu, ale sám – akože sa môže zahriať sám?  Veď dvaja vedia premôcť samého, dvaja sa (skôr) postavia na odpor. Trojmo usúkaný povrazec sa nepretrhne tak chytro.

Ostaňme v kontakte