Nedeľa ráno #16

Včera som mal skvelú debatu s mojím kamarátom Kikom o športe, živote, peniazoch, ľuďoch a o tom ako vlastne tento náš život zvládnuť tak, aby sme boli šťastní. Prebrali sme toho mnoho. V princípe ale môžem zhodnotiť, že to bola štandardná debata, ktorú som viedol asi s každým, kto číta Nedeľu ráno. Čo som však počul nové? Tieto 3 myšlienky.

1. Peniaze robia peniaze

Toto mi povedal a mne sa to veľmi páči. Hovorili sme o tom, ako zarobiť peniaze tak, aby nám to nezničilo rodinu, vzťahy a celkovo sme nemuseli obetovať všetko kvôli vlastne ničomu a všetkému zároveň. Bohatí bohatnú. Chudobní sa snažia zbohatnúť. To je dosť markantný rozdiel, však? Nejdem sa opakovať o tom, že život nie je fér. Skôr sa na svet pozerám na pole, kde viem pôsobiť tak, ako si vyberiem v súčinnosti s realitou, ktorú žijem. A teda, investor, ktorý by do tvojho sna/plánu mohol investovať peniaze, musí chcieť ten tvoj sen a plán. A musí mu to dávať zmysel (zarobí mu to prachy). Lebo peniaze robia peniaze. A pokiaľ ti jednoduchý princíp, ktorý ma naučil môj ďalší výborný kamoš Tomáš Hollý: Profit First, nič nehovorí, tak je niekde chyba. Táto chyba, napríklad mňa, stála 5 rokov života.

2. Fyzická vs. psychická sila aka Telo vs. Hlava

V debate s Kikom bolo pre mňa zaujímavé, že aj pre vrcholových športovcov je táto téma stále aktuálna a veľa z nich s tým stále bojuje. Telo ide bomby, je našlapané a si v najlepšej možnej kondícii. Do toho sa stane niečo, čo rozcuchá tvoju mentálnu pohodu či naladenie a šup, si ako máčny máčik. Pokiaľ nie je hlava v pohode, tak môžeš byť aj Herkules (do matky), ale s tým telom neurobíš nič. Nepôjde to. Nastav si najprv hlavu, potom telo. Lebo aj maličký Messi porobí chlapcov ako Bale a spol. Namakané telo ti je na kok, pokiaľ ho nevieš riadiť hlavou. Pri tejto téme si spomínam na vetu môjho kamoša Feriho z Nitrianskeho  kraja: Pokiaľ nie je doma dobre, tak ani biznisu sa nebude dariť. Jednoducho, sú to osvedčené životné vzorce podľa ktorých ak sa zariadiš, tak si vieš dosť pomôcť a vyhnúť sa dlhodobému zlyhávaniu či neúspechu na rôznych frontoch.

3. On mal šťastie!

Šťastie? Šťastie je, keď príležitosť stretne pripravenosť. Polo, 98 týždňov dozadu, Instagram. 

Týmto starým, neznámym, pajcnutým citátom sa s vami lúčim a čítame sa opäť o týždeň v Nedeľu ráno.

421 slov

Dnes je 11. Apríl 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #16.

Ostaňme v kontakte