Nedeľa ráno #14

Včera bola nedeľa a ja som prvýkrát nepostol Nedeľu ráno.

Má to viacero dôvodov. Avšak ja niesom typ, ktorý hľadá výhovorky a teda všetky moje konania a reakcie sú uvedomelé. Resp. skoro všetky. Som si vedomý následkov a tak isto som si vedomý mojich činov a rozhodnutí. Ak niekedy konám pre niekoho nesprávne, neznamená to, že konám zle. Konám nesprávne pre neho. Nie pre seba. A teda, môžem sa javiť ako sebec. Keďže sa pozriem okolo seba, a vidím v akom svete žijem, a ak chcem prežiť musím sa vynájsť, tak na pozadí tohto mi príde vo svete kapitalizmu vtipné ak niekto takto rozmýšľa.

Podstata

Mentálna odolnosť je v dnešnej dobe digitálnej transformácie veľmi dôležitá. Ja osobne označujem písanie nenávistných komentárov pod politické dianie (akékoľvek dianie) za prejavenie slabosti a osobnostné zlyhanie jedinca. Prečo o tom píšem? Pretože to čo začína byť nový normal sa mi nepáči. Nepáči sa mi ako sa ľudia začínajú k sebe správať. Nepáči sa mi ako na svet pozerajú. Nepáči sa mi ako títo ľudia zabudli. Príde mi to slabé. Lebo je to ľahšia cesta. Všetko, čo sa zdá komfortné hneď na začiatku a nevyžaduje si prácu, snahu, odhodlanie, trpezivosť a PRAVDU, nestojí za veľa. V mojom svete to je slabé a ľahké. Poľutovania hodné. Nehodné chlapa. Ale to je môj pohľad, a prístup, ktorým si kreujem svoj vlastný svet. Pre mňa je to všetkým. Pre teba ničím. A takisto to funguje naopak. Pretože sa tu vytratil akýsi spoločný duch. Akási esencia viery v lepšie zajtrajšky a v kolektivizmus. Je už len ten slabý a ten silný. Je už len ja a ty. Žiadne MY. Toto všetko vidím a cítim zo sveta. Toto je ten nový svet.

… pekná grcanica, že? No, čo s tým? Ako s tým ďalej pracovať? Momentálne som sa ešte nerozhodol. Chvíľku si to spracujem a rozhodnem sa.

Jediné čo viem teraz určite zdeliť je, že svoje hodnoty, ktorým verím, ktoré sú pre mňa podstatné sú nezmenené. Zmením len svoje činy a reakcie v súlade s nimi. Nevrátim sa k tomu ako to bolo. Vyviniem sa. Zlepším sa. Pretože bolesť, ktorá nás sprevádza je nutná. Bolesť učí, rozvíja a transformuje. Bolesť vie byť užitočná iba v tedy, ak je pochopená. Na pochopenie je však potrebná VIERA a NÁDEJ. Ak máš tieto dve dámy pri sebe, máš svelý štart. 🙂

Dnes je 29. Marec 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #14.

444 slov

Citát na záver

„Nič som nenadobudol ľahko. Každá vec ma stála tvrdú prácu. Nehľadaj ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam.“ Tomáš Baťa český podnikateľ 1876 – 1932

Ostaňme v kontakte
  • IG @marekpolomsky
  • FB Marek Polomský
  • Clubhouse @marekpolomsky
  • polomskymarek@gmail.com