Nedeľa ráno #10

Dnes skoro ráno skončil turnaj OKTAGON MMA s názvom UNDERGROUND. Hlavným predzápasom večera (mimo pyramídy hlavný zápas večera) bol duel medzi Igorom INGWAR Danišom a Vladom DRACULA Moravčíkom. Vlado vyhral. 1. kolo KO. Bomba na rebrá. Súper ide k zemi, počítanie, vybavené. Vlado kráča kľudne po ringu, usmieva sa a ruky má založené v bok. Jeho ležérna chôdza ukazuje ako je uvoľnený, no stále koncentrovaný na prítomný okamih. Sústredí sa na súčasnosť. Súper stále na zemi. Vlado vyhráva zápas storočia v thajskom boxe, ktorý sledoval celý svet. 

Prečo o tom píšem Nedeľu ráno ? Pretože Vlada poznám osobne. Vlado je môj kamarát, tréner, zakladateľ Dracula Gymu, kde chodím trénovať a preto, lebo som Vladka pozval do Povec ty ako hosťa v roku 2018. Vladko prišiel a bol to jeden z najvtipnejších rozhovorov aké som kedy mal. Celý rozhovor si stále vieš pozrieť na YouTube.

Podstata

Na Vladovi som si všimol pár vecí, vďaka ktorým včera dokázal zvíťaziť. Ak ťa to zaujalo, určite si treba pozrieť záznam z tohto zápasu, keď bude online na YouTube. (Ja ho sem dodatočne pridám, keď ho OKTAGON MMA uverejní.) Tieto 3 veci by som tu chcel vypichnúť, lebo sú v celku netradičné a zaujímavé z pohľadu ako to videl Vladko hneď po zápase.

  1. Harmónia (Vladko nastupoval uuuuuplne uvoľnený, s úsmevom na tvári, s energickou chódzou, nemračil sa, netváril sa ako majster svetla (aj keď má 11 opaskov), užíval si nástupovú hudbu, ktorú mu vybrala manželka, tešil sa, a bol si vedomý svojej prípravy, toho čo ide robiť a ako to chce robiť.
  2. Meditácia (Priznal sa, že veľa v príprave venoval meditácii, cvičenia s dýchaním a práce so samým sebou. Rovnako povedal, že celý deň pred zápasom iba meditoval. Bol v úplnom kľude a snažil sa sústrediť a nájsť vnútorný pokoj.)
  3. Koncentrácia (Pred zápasom, počas zápasu a dokonca aj keď dával pozápasový rozhovor, išla z neho zaujímavá energia. Tá energia bola jasná. Koncentrácia na to čo je teraz. Čo sa práve deje. To čo práve vidí očami a prežíva. Nič viac.)

Tieto 3 body som začal viac vnímať práve minulý rok. Sú potrebné, NUTNÉ, pre optimálny výkon. Ja na sebe zamakám. A čo ty?

Citát na záver

„Vôľa človeka je pre prežitie dôležitejšia, ako všetky medicínske poznatky.“  Stephen Hawking, britský teoretický fyzik, kozmológ 1942 – 2018

Dnes je 28. Február 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal JUBILEJNÚ Nedeľu ráno #10.

400 slov

Ostaňme v kontakte

  • IG @marekpolomsky 
  • FB Marek Polomský
  • Clubhouse @marekpolomsky
  • polomskymarek@gmail.com