Nedeľa ráno #

Dnešná, v poradí deviata Nedeľa ráno bude o tom, ako sa lídri nikdy nesťažujú a o tom, prečo sú ľudia najdôležitejšou esenciou každého veľkého lídra.

Líder nemôže byť každý. Aby som to uviedol na pravú mieru, tak použijem vetu, ktorú mi tento týždeň povedal Osťo: ¨Šikovným patrí svet a hlúpim lopata.¨ Tým samozrejme nechcem hádzať všetkých lopatujúcich do jedného vreca. A ani ich uraziť. Je to spoločenský konštrukt. Avšak, nalejme si čistého vína – no s lopatujúcimi je to tiež náročná sága sama o sebe. Práve si dokončujeme dom a je to asi taká zábava, ako sedieť na starom bicykli bez sedadla s defektom.

Podstata

Každopádne, prečo sa skutočný líder nikdy nesťažuje ?

1. Nemôžete byť lídrom, ak sa správate ako obeť.

2. Keď sa sťažujeme, oslepujeme sa pred všetkým dobrým navôkol.

3. Sťažovať sa ako líder je pozvaním pre okolie, aby urobilo to isté.

A prečo sú ľudia potrební pre každého skutočného lídra? Prečo bez ľudí nevznikne veľký úspech? Podstatou ľudí ako druhu (homo sapiens – človek rozumný) je združovanie a pochopenie našej sily. Tá spočíva v kolektivizme. Veľkí lídri vedia, že bez ľudí nemôžu zvyšovať svoj ako aj firemný výkon. Jeden princíp, ktorý môže zmeniť váš pohľad na výkon.

1. Výkon závisí od toho, koľko ľudí zapojíte do projektu. (Použijem to moje 100krát otrepané – Nikto nikdy nedokázal nič sám.)

2. Kto a kam investujete svoj čas, ovplyvňuje váš výkon. (Správne zvolená motivácia dokáže vytvoriť prostredie pre obdivuhodný nárast výkonu.)

3. Len konkrétne množstvo tlaku vedie váš tím k maximálnemu výkonu. (Strach, neistota, či nonstop tlak NEVEDIE k úspechu – NIKDY!)

Dnes je 21. Február 2021, ja som Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #9.

Citát na záver

Byť lídrom neznamená byť obávaný. Znamená to byť ľudskou autoritou. Ja, dnes.

279 slov

Ostaňme v kontakte

  • IG @marekpolomsky 
  • FB Marek Polomský
  • Clubhouse @marekpolomsky
  • polomskymarek@gmail.com