Nedeľa ráno #8

Dnešná Nedeľa ráno bude o tom ako sa postaviť za svoje práva a spravodlivosť.

Myslím si, že nie som jediný, ktorý zažil túto situáciu. Vy ste splnili všetko čo sa dohodlo a druhá strana svoju polovičku dohody nesplnila. Poprípade s vami pekne vyjebabrala. No, a keď došlo teda k lámaniu chleba, k situácii, kde sa stretnete a máte sa vyhádať, povedať ako sa majú skutočne veci, a nájsť riešenie, ktoré nebude uspokojivé len pre jednu stranu, ale pre oboch (alebo len pre vás, lebo ste v práve).

Podstata

Tu naráža kosa na kameň. Sú vždy dve možnosti ako zareagovať v Deň D. Buď vás druhá strana zotrie, lebo je lepšie pripravená, má viac argumentov, ide na to psychologicky, vytiahne najstupídnejšie nelogické argumenty v galaxii, a vy pozeráte do zeme a rozmýšlate, či to čo ste práve zažili a videli je karmický trest za niečo alebo čo sa vám svet snaží povedať. ALEBO, dojdete pripravený vy, budete jasne, zreteľne, nahlas komunikovať s vyrovnaným hlasom a s dôrazom, že tu sa prvá alternatíva nestane, lebo by vás museli jedine zabiť. A teda, je vždy len na vás, ako sa ku Dňu D postavíte.

Poviem pravdu, nie je to ľahké a určite to nie je príjemné. Veď kto má rád konfrontácie, kde viete, že ani jedna strana nechce prehrať/poľaviť. Väčšinou ide o peniaze a predsa tie stoja nad všetkým. Ak vám môžem poradiť, nikdy to nevzdajte vopred, nepoľavte a nepozerajte do zeme. Nestiahnite sa v tichosti. Neurobte túto chybu, ktorá vás láka, len preto, že nechcete mať s niekým konflikt, alebo pokazený deň.

Urobte to pre seba! Pre svoje vnútro, pre seba ako osobnosť a pre to, že sa cítite byť ukrivdený a s takýmto pocitom žiť je nepríjemné. Vstávať každé ráno po zvyšok života s tým, že nejaký čumpo vás porobil, je nechutné. Uvedomte si, že túto šancu máte len raz. V Deň D. A tento spor možno nemusíte vyhrať, avšak máte možnosť postaviť sa za svoje právo a za spravodlovosť. Ak tak urobíte, verte mi, budete mať zo seba dobrý pocit, budete na seba hrdý a možno aj druhá strana bude vedieť, že tento týpek nie je ľakhá korisť. Vyrastiete. Zosilniete. Zistíte, že nie ste z cukru.

Urobte to pre svoju budúcnosť.  

Dnes je 14. Február 2021, ja som Polo a ty si práve dočíťal Nedeľu ráno #8.

412 slov

Citát na záver

„Nespravodlivosť v jednej časti zemegule ohrozí spravodlivosť aj celému svetu.“  Martin Luther King – americký duchovný, aktivista a vodca v americkom hnutií občianskych práv 1929 – 1968