Nedeľa ráno #4

Začnem z ostra. Budem úprimný. V roku 2020 som nenaplnil svoje plány a ciele, ktoré som pripravoval poctivo niekoľko rokov vopred a celkom ma to dostalo. Myslím pracovné plány a ciele. Tie osobné, Chvala pánu Bohu, vyšli perfektne. Nuž, ako sa hovorí, dá sa mať všetko, len nie naraz. Možno práve kvôli deficitu pracovnej vyťaženosti som sa rozhodol neotálať a vymyslieť si niečo nové, o čo sa môžem starať, čo môžem zveľaďovať, a čo môžem vďaka svojej pracovitosti priviesť až do úspešného konca. No a pri tejto ceste kreovania som hneď narazil na typických strašiakov, ktorých všetci dobre poznáme. Tak som sa rozhodol spísať 3 body, ktoré mi pomáhajú udržať moju myseľ takú ako chcem ja. Prosím, toto berte ako moju osobnú skúsenosť. Nikomu nechcem dávať rady do života. Takto to vidím a robím ja. A preto, ak Nedeľa ráno niekomu pomôže, budem rád. Aplikujte ako vám je najlepšie. 🙂

Dnešná Nedeľa ráno #4 bude o nastavení mysle pred začatím niečoho nového a o strachu.

Podstata

Nikdy neurobte tú chybu, že začínate/vychádzate zo strachu alebo so strachom.
Strach vás paralyzuje od pocitu sebadôvery a sebaistoty.

  1. Nepohnete sa vpred, pokiaľ sa sústredíte na to, čo by sa mohlo pokaziť. Naopak, posuniete sa vpred vtedy, keď sa sústredíte na to, čo sa može podariť (čo sa podarí! :).
  2. Operujte na základe myslenia hojnosti, nie myslenia nedostatku.
  3. Nedovoľte, aby vás váš aktuálny stav odradil od viery, že všetko dopadne na výbornú a bude zdarné.

Správne nastavenie mysle patrí medzi najpodstatnejšie atribúty k vyzretej a schopnej osobnosti. Preto v rámci vášho rozvoja to nezanedbávajte. Je to kľúč. Aké dvere vám otvorí je už na vás.

Vyskúšajte

Identifikujte rozdiel v tom, kedy sa rozhodujete na základe obozretného/opatrného myslenia v porovnaní so vystresovaným/znepokojeným myslením. Opatrnosť vychádza z faktov, znepokojenosť je založená na strachu.

Brzdia vás fakty alebo strach?

Dnes je 17. Január 2021, ja sa volám Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #4.

Citát na záver

„Viera posúva hory, strach tvorí hory.“  Pastor Rich Wilkerson Jr.

326 slov