Nedeľa ráno #3

Komfortná zóna. Zabiják pracovitosti, progresu, splnených snov a sebavedomia. 

Čo však s tým robiť?

Poznám veľa ľudí, ktorí našli svoje uspokojenie v komfortnej zóne. Tam, kde to poznajú, život, ktorý im stačí a vyhovuje. Vlastne, ani nie. Keď príde na otázku, či by nechceli ísť na poriadnu dovolenku, alebo či by nechceli väčší byt, alebo či by nechceli mať niečo svoje vlastné (podnikanie), alebo či by nechceli viac peňazí, alebo či sa skutočne cítia uspokojení svojím životom tak, že keď mali 13 rokov, tak presne takto videli svoju budúcnosť.

A tu prídu na rad odpovede. Podľa mojej skúsenosti sú to zväčša výhovorky. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale všetci sme vyrástli v malých mestách, sídliskách, stokových panelákoch, s ešte stokovejšími kamarátmi, takže nejaká výhovorka o tom, že naši boli chudobní alebo, že som mal zlý príklad a zlé prostredie, nie je úplne dostačujúce. Takže čo s tým ?

Podstata

Moje poznatky:

  1. Buď rozhodný / rozhodná! TOTO je najdpostatnejšia vec. Neotáľaj a proste rob!
  2. Pravidelne si nájde nejakú činnosť, ktorá ťa rozvíja (nemusí ťa až tak baviť – to je podstata)
  3. Vyhľadávaj vo svojom okolí ĺudí, ktorí majú podobné zmýšlanie o naplnení svojho života (rozprávaj sa s nimi o tom)
  4. Pravideľne cvič, športuj (sú mnohé štúdie, ktoré uvádzajú, že pravidelné cvičenie prispieva k tvorivosti, vyplavovaniu endorfínov a teda pocitu spokojnosti, šťastia a radosti)
  5. Činy > reči (rozprávať o svojich snoch, či cieloch je súčasťou cesty, avšak nájdi v tom mieru – všetkého veľa škodí)

Dnes je 10. Január 2021, ja sa volám Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #3.

Citát na záver 

Začni v živote robiť oveľa viac vecí, z ktorých máš strach, a to aj vtedy, keď nemusíš, a keď ťa do toho nikto netlačí. Neznámy autor (kniha Som Idealista – Ivet Tomášková)

FIlm na záver

Prekvapí ťa a hneď po ňom budeš mať chuť začať na sebe makať …

294 slov