Nedeľa ráno #2

Táto Nedeľa ráno bude o postoji k životu, dokonalosti a láske k jedlu. Čo majú tieto 3 veci spoločné?

Na úvod potrebujem povedať, že každú Nedeľu ráno chcem venovať niečomu inému. Inej téme, ktorá ma v živote stretla. Nebude to furt dokola o nejakej inšpirácii, či tak škaredo zneužívanému slovu motivácia. Chcem Ti teda vždy ukázať niečo zaujímavé, niečo nové, niečo pekné, niečo cool. A dnes je tvoj deň! Lebo dnes to bude aj o JEDLE!  Dúfam, že miluješ jedlo tak ako ja. Nielen, že milujem jesť, ale milujem aj variť. Respektíve, učím sa milovať varenie. Je to výborný spôsob rozvíjania kreativity, zručnosti, sústredenia a oddychu. Na tejto ceste učenia sa, som si veľakrát pomohol videami na YouTube. (Tu som napísal vtip, ktorý po prečítaní bol taký zlý, že som sa za seba hanbil, tak som ho vymazal.) Každopádne, existujú YouTube videá o jedle, varení, či reštauráciách a tie sú moje obľúbené. Raz som natrafil na kanál s názvom EATER (link je na konci). Tento miliónový YouTube kanál obsahuje veľké množstvo videí, nielen o jedení, ale aj o chode reštaurácií vo svete, poväčšine tých exkluzívnych, napríklad s Michelinovými hviezdami. V jednom takomto videu hovorí šefkuchár hneď v úvode veľmi zaujímavú myšlienku.

Podstata

“You can reach for perfection, but if you achieve it, something is wrong.”

Usiluj sa o dokonalosť. Ale ak ju dosiahneš, tak niečo je zle.

Týmto životným postojom sa riadil Joël Robuchon. Francúzsky šéfkuchár, zakladateľ francúzskej reštaurácie v MGM Grand v Las Vegas. Táto reštaurácia pod jeho vedením získala ako jediná 3 Michelinove hviezdy v Las Vegas.

Usilovanie sa o dokonalosť je v princípe v každom z nás. Nie je to len o vizuálnej dokonalosti, ako sa môže zdať. Je to o nahánaní pocitu. Pocitu šťastia, uznania, rešpektu, obdivu. Pretože, kto by dnes nechcel byť ZDRAVÝ, mladý, krásny, šťastný, úspešný, bohatý, rešpektovaný… a mohol by som pokračovať. A teda je OK priznať a uvedomiť si, že každý z nás naháňa dokonalosť tak ako vie, chce a môže.

Ja toto naháňanie vnímam v 3 rovinách: TELO, MYSEĽ a DUCH.

  1. Telo (Trénujem, športujem, zdokonalujem, pestujem, starám sa oň – je jediné ktoré mám.)
  2. Myseľ (Čítam, pozerám, počúvam, vnímam, učím sa, rozvýjam schopnosti, vzdelávam sa, zvyšujem svoju hodnotu na trhu práce, skúšam a hlavne – rozmýšľam!)
  3. Duch (Duševné zdravie je tak zanedbaná téma a pritom všetci na kávičkách o nej hovoria ani o tom nevedia. Chodím na pekné miesta, žijem s kvalitnými ľudmi, jem krásne a kvalitné jedlá, pijem skvelé drinky, žijem plnohodnotný a pestrý život, relaxujem, počúvam hudbu, pozerám filmy, sledujem umenie a dizajn, obklopujem sa mne lahodiacim veciam, žijem kultúrne a kultivovane, zveľaďujem svoje prostredie, tancujem, smejem sa až tak, že chytím taký újeb, že ma bolí sánka a z nosa mi vybehne bublinka. Mám sa rád a MILUJEM ŽIVOT.)

Nechcem Ti dávať rady. Ani ťa poučovať. Máš svoju hlavu. Toto je môj pohľad na život. Ak chceš, zober si to, čo potrebuješ a použi.

YouTube kanál EATER – Joël Robuchon Restaurant v Las VEGAS

Dnes je 3. Január 2021, ja sa volám Polo a ty si práve dočítal Nedeľu ráno #2.

Citát na záver prišiel skôr ako obyvkle. 🙂

513 slov