Čo je Nedeľa Ráno ?

Po tom ako som si uvedomil, že mám už len jednu živú Starú Mamu zo všetkých mojich starých rodičov, povedal som si, že by som sa mal začať konečne trochu venovať svojim predkom. Niečo im vrátiť. Proste s nimi tráviť viac času. Moja posledná žijúca Stará Mama má biblické meno. Volá sa Viera. Viera je veľmi schopná, neskutočne aktívna a pracovitá bielovlasá drobná žienka. Vo svojich 80 rokoch funguje bez paličky, či okuliarov. Je to šmrncovná dáma, ktorá nosí v nedeľu perly na krku, zlaté prstene a elegantný kostým. Uctieva etiketu, správne móresy a správanie na úrovni. Okrem iného každú nedeľu chodí do kostola. A keď píšem každú, tak myslím naozaj KAŽDÚ. Istého dňa som sa k nej pridal. Milujem sociálne experimenty a teda mi napadlo zdokumentovať túto jej nedeľnú tradíciu. Chodil som s ňou do kostola, kde som si zaspieval, vypočul kázeň a následne urobil krátky výcuc, resp. post z nedeľnej kázne. Tento post som uverejňoval na svojom Facebooku a Instagrame. Mal to byť akýsi odkaz, niečo na zamyslenie. Bol to vždy môj pohľad na to, čo som sa ako mladý muž dozvedel z kázne a ako som túto informáciu spracoval. Snažil som sa tento odkaz podať v texte jednoducho, zrozumiteľne a hlavne OPTIMISTICKY. Nikdy som nepísal s tým, že chcem niekoho poučovať, či niekomu kázať.

Nedeľu ráno som začal písať pravidelne každú nedeľu ráno pred pár rokmi. No časom som z toho upustil a z pravidelného sa stalo nepravidelné. Dôvodov bolo viac, no tie sú teraz nepodstatné. Podstatné je, že od prvej Nedeľe ráno ubehlo 5 rokov a ja som sa OŽENIL, kúpil DOM a stal sa OTCOM.

Podstata

No a tu prichádzame k podstate prečo toto píšem. Rozhodol som sa po veľmi dlhom uvažovaní, začať písať NOVÚ Nedeľu ráno pravidelne sem na môj web ako verejný denník.

Nová Nedeľa ráno bude obsahovať moje, ale aj iné pohľady na svet. Bude obsahovať všetko čo sa mi bude diať, dobré aj zlé. A aj keď verím, že viac bude tých pekných a dobrých momentov, v živote funguje rovnováha a teda je mi jasné, že tým zlým sa nevyhnem. Tie spíšem rovnako ako ponaučenie, výstrahu, či len skúsenosť, ktorú viem zdieľať s vami. Bude to môj verejný denník. Miesto, kde sa budem vyjadrovať, kde budem tvoriť. Úprimne povedané, stále neviem prečo by to mal niekto číťať, ale to mi príde ako skvelý dôvod byť maximálne úprimný a otvorený.

Budem písať Novú Nedeľu ráno o tom aké je to byť otcom, aké je to byť manželom žene, s ktorou chodím od svojich 18-tich a o tom ako sa snažím žiť normálny život v nenormálnom svete.

Dnes je 20. December 2020, ja sa volám Polo a ty si práve dočítal novú Nedeľu ráno.

Citát na záver

A pak jsem dostal nápad, že si půjdu zaběhat… Vlastně ani nevím, proč jsem utíkal. Forrest Gump.

473 slov